\"\"

Податок на нерухомість: кому та скільки платити

Податок на нерухомість: кому та скільки платити

З 1 липня в Україні запрацював новий податок на нерухомість. Для когось ця подія стала хорошою новиною, а дехто отримав додаткові платіжки.

Аналітичний центр Благо дослідив, які зміни принесли нововведення у житлову нерухомість.

Ставка податку на житло

Розмір ставки по Україні коливається від 0 до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м нерухомості. Встановлюють їх розмір міські, сільські, селищні ради або ради об’єднаних територіальних громад. Для власників житлової нерухомості в Івано-Франківську ставка становить 0,5%.

Хто платить і скільки

Як і раніше, податок сплачують фізичні та юридичні особи, що є власниками об’єктів нерухомості. Для фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості, збережено “пільгові” метри, що не оподатковуються:

  • для квартир – 60 кв. м.;
  • для житлових будинків – 120 кв. м.;
  • для різних типів житлової нерухомості – 180 кв. м.

Сплачують податок ті, у кого є так звані зайві квадратні метри. Вирахувати понаднормову площу можна за такою схемою: від загальної площі житлової нерухомості віднімається “пільгова” площа та множиться на ставку податку у відповідному населеному пункті.

Виходячи з цього, найбільш вигідними зараз для франківців залишаються малогабаритні компактні квартири, які не мають понаднормових квадратних метрів житла.

Купити квартиру в Івано-Франківську,  площа якої не перебільшує 60 кв. м., зараз можна у “Містечку Соборне”, “Парковій Алеї” та новому “Районі Manhattan”.

фото для статті-податок на нерухомість