\"\"

Прогноз цін на первинний ринок Івано-Франківська у 4-му кварталі 2017р.

Прогноз цін на первинний ринок Івано-Франківська у 4-му кварталі 2017р.

Зараз, коли кризові явища зачепили всі економічні сфери, франківці надають перевагу збереженню своїх коштів за рахунок купівлі нерухомості.  Фахівці аналітичного центру Благо дослідили, чи очікувати покупцям значних цінових коливань на ринку первинної нерухомості у 4-му кварталі цього року.

Як показали дослідження, великого стрибка цін не станеться. Очікувати зростання вартості житла варто уже в 2018 році.  Прогнозується його здорожчання в розмірі 6%.

Експерти вважають, що в другій половині 2018 року ціни на нерухомість досягнуть докризового рівня, так що бажаючим зробити інвестицію варто поквапитися.

Це пояснюється кількома факторами: по-перше, ринком нерухомості України все більше цікавляться іноземні інвестори, а по-друге, очікується поступове підвищення добробуту місцевого населення, що призведе до пожвавлення попиту на ринку.

Зростає зацікавленість покупцями квартир класу «економ» і смарт-апартаментами. Таке житло є найменш затратним варіантом при подальшому утриманні нерухомості та оплати комунальних послуг. Вартість таких квартир зараз варіюється в межах 20-45 тис.$.

На сьогодні покупці мають широкий вибір серед новобудов Івано-Франківська, що веде до зростання конкурентної боротьби і, як наслідок, зниження цін на вторинному ринку. Насамперед, готові піти назустріч покупцеві власники житла, які потребують термінового продажу квартир.

Уже зараз до 70-80% угод припадає на сегмент квартир економ-класу, а це житло, яке коштує в межах 300-600 тисяч гривень.

З початком осені також від франківців надходить багато запитів на покупку житла, яке будується поблизу і в центральній частині міста. До новобудов на околицях обласного центру покупці ставляться більш прискіпливо. Тут значну увагу приділяють наявності всієї інфраструктури і хорошого транспортного сполучення.

фото для статті2