\"\"

В 2017 році відбулося зростання кількості покупців нерухомості на ринку новобудов Івано-Франківська

В 2017 році відбулося зростання кількості покупців нерухомості на ринку новобудов Івано-Франківська

Незважаючи на нестабільну економічну ситуацію в Україні попит на житло все ж зберігся, а івано-франківський ринок нерухомості цьогоріч продемонстрував ще й його пожвавлення. Про це свідчать результати досліджень, які провів Аналітичний центр Благо.

Зацікавленість первинкою зросла з приходом весни. Причиною цьому послужили валютні коливання. Франківці, які почали шукати вигідні методи інвестиції та збереження заощаджень, тепер частіше обирають нерухоме майно як альтернативу депозитним вкладенням. Довіра до банків за останні роки суттєво похитнулась і ця тенденція буде зберігатись доки не стабілізується ситуація довкола національної валюти.

Хто купує?

На Прикарпатті позиції первинної нерухомості допомагають підтримувати заробітчани. Хоч за попередні роки їх активність значно знизилась, але для них надалі житлові  метри квадратні залишаються найбільш надійним капіталовкладенням. Сприяють цьому ще й державні програми, які дозволяють купити квартиру значно дешевше. Також багатьох покупців приваблює можливість сплати усієї вартості частинами.

Підняти відсоток проданих квартир у 2017 році посприяли і переселенці зі Сходу України.  Це сім’ї здебільшого середнього рівня достатку, які планували купити квартиру в рідному місті. Є й ті, хто пожив у Івано-Франківську певний час і тільки тепер зважився оквартиритись.

Що купують?

Цікавлять покупців здебільшого одно-двокімнатні квартири з невеликою площею. Відсутність габаритних балконів теж в пріорітеті.

За останній рік збільшилась частка продажів у новобудовах комфорт-класу і економ. Проте їх локація відіграє ключову роль у виборі. Навіть відмінне планування квартири може бути не затребуване в будинку, який розташований у районі міста з поганою транспортною розв’язкою. Будинки поблизу зручних автомагістралей та хорошою інфраструктурою є найбільш популярними серед франківців, як наприклад комплекс “Містечко Соборне” та житловий масив “Паркова Алея“.

фото для статті-зрост. к-сті покупців нерухомості на ринку новобудов ІФ